Neztrácet naději!

30. ledna 2018 v 11:17 | absoluteliberty
Jak dospějeme ke stavu bytí, abychom si dokázali tuto větu připomenout vždy, když je to třeba?
Když máme silnou bolest ať už vnější nebo vnitřní, když nás pocit žalu zevnitř trhá na kousky, když jsme smutní tak, že už nemáme slzy, které bychom plakali, nebo když nás životní příběh přivede do situace, ze které nevidíme žádné východisko? Neztrácet naději! Ano, ale v rozpoložení, ve kterém se nacházíme, naději většinou nevnímáme.
Jak se dostat do stavu bytí, ve kterém bychom ani v té nesložitější životní etapě nepodléhali beznaději a dokázali vnímat hned, že naději máme vždy, že nás naděje nikdy neopouští, protože vždy máme na výběr z mnoha možností prožívání, které nám realita v daný moment nabízí.
Než se nám tento systém myšlení zakoření tak, že se stane naší součástí a my s ním budeme moci libovolně pracovat, je třeba trocha práce na sobě. K uvědomění, že jsme to my, kdo si vybírá možnosti, že jsme to my, kdo tvaruje vnější svět, že jsme to my, kdo svým postojem přitahuje vibrační vlny našich prožitků, člověk potřebuje dospět.
Jsou různé směry, zabívající se rozvojem osobnosti. Ať si každá bytost vybere ten, který jí bude blízký a s lehkostí přijme skutečnosti, které jí v těžkých chvílích postaví na nohy, ukáží cestu a světlo, jenž nás nikdy neopouští, neboť Světlo - Naděje jsou stále přítomné, jen je uvidět a přijmout do života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama