Mládí

21. února 2018 v 20:45 | absoluteliberty
"Mládí" je jen slovo. Ukrývá naší představu o nás samotných, jak se vidíme ve svém, pro nás nejlepším věku, jako krásní a přitažliví pro naše okolí. Ale také se pojí s nevyzrálostí, zbrklostí, nedostatkem trpělivosti, zkrátka vším, co nám přinese prožívání života, tudíž poznání, které přichází s věkem. Nabízí se pojem "stáří", co ukrývá toto slovo, jakou představu v nás vyvolá jeho rezonance. Představa stáří se pro někoho pojí s moudrostí, vyzrálostí duše, s poznáním, zkušeností.
Pro někoho však s bolestí, nemocemi, smutkem.
Ale zpět k "mládí". Jsou lidé, kteří se krásní vidět nedokážou ani v době, kdy jsou skutečně věkem mladí. Chybí láska k sobě samotnému, Ti zestárnou velmi brzy, uvnitř i navenek. Jsou lidé, kteří se vidí stále mladí a krásní a tato představa se stává jejich životní cestou, včetně různých zákroků a plastických operací.
Jsou lidé, kteří věk nevnímají, protože pro ně není důležitý. Ve svém srdci jsou stále pružní, jemní, láskyplní a to vše se odráží na jejich zevnějšku a působí celý život velmi mladistvě. Plují životem s lehkostí, radostí a vyzařují na své okolí pozitivní vibrace. Být v přítomnosti takového člověka je doslova léčivé.
Vše máme ukryté uvnitř sebe. To jak se chápeme, jak se prožíváme, jak vnímáme okolní svět a naše začlenění do něj. To vytváří náš vnitřní "program" a jakýsi náhled na život, jeho plynutí a fungování .
Dovolme si vnímat život a jeho etapy s radostí v každém jeho období, ať již z našeho pohledu v době mládí nebo stáří.
Uvnitř jsme všichni nádherné, čisté bytosti, které hrají hru na mládí a stáří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 22. února 2018 v 13:30 | Reagovat

Mládí je třeba si užívat a vážit si ho :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama